Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Seminarium "Pokaz maszyn firmy Makita"

 W dniu 29.032023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się seminarium z branży mechanicznej, budowlanej, elektrycznej.
Spotkanie współorganizowane było we współpracy z : - Makita Sp. z o.o.
Temat seminarium dotyczył „Pokazu maszyn firmy Makita” stosowanych w różnych branżach.
Osobą prowadzącą seminarium połączone z pokazem był Pan Piotr Taratorkin, doradca techniczny firmy Makita. Pan Piotr wystąpienie rozpoczął od przedstawienia działalności firmy Makita, wraz z nakreśleniem jej historii. Podkreślił, że firma Makita jako jedyny producent maszyn z branży odszedł od narzędzi spalinowych na rzecz maszyn i urządzeń zasilanych akumulatorowo. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem gdyż przedstawiane maszyny i urządzenia należały do nowości produktowych firmy.
Następna część pokazu miała charakter praktyczny połączonego ze szkoleniem. Uczniowie  każdej z branż mogli wziąć czynny udział w warsztatach ukierunkowanych pod profil ich przyszłego zawodu. Pan Piotr Taratorkin po omówieniu działania każdej z maszyn przechodził do praktycznego pokazu, aby następnie chętni uczniowie mogli użytkować urządzenie pod jego nadzorem.
Po zakończonym pokazie głos zabrał wicedyrektor Centrum Pan Zbigniew Krzewski. Podziękował Panu Piotrowi Taratorkin za ciekawą i interesującą prezentację dotyczącą maszyn i urządzeń firmy Makita, a także wyjątkowy pokaz, w którym każdy zainteresowany mógł brać czynny udział.
Organizatorami pokazu byli Pan Artur Handzik i Krzysztof Reszczyk. W seminarium wzięły udział następujące klasy wraz z opiekunami: - 3a – Mechanik pojazdów samochodowych: Mateusz Cymbalista, Krzysztof Gryglas, Tomasz Ziemianek - 2e – Elektryk, Elektromechanik pojazdów samochodowych: Szymon Orzeszko, Mirosław Wiatr, Michał Zając - 1s – Stolarz: Artur Handzik - 2o – Operator obrabiarek skrawających.
                                               
                                                              Opracował: Krzysztof Reszczyk

FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
Aktualności


Instrukcje do ćwiczeń klasy 2Technikum
W załączniku znajdują się skrócone  instrukcje ćwiczeń

Instrukcje do ćwiczeń kl 3e 2022
W załącznikach zamieszczone są skrócone instrukcje do ćwiczeń   III serii

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH